Hikayemiz değişir, dünyamız değişir.
Sizleri de bu yeni dünyanın parçası olmaya davet ediyorum.

Feza’nın çocukluk yıllarında Mevlâna, Ömer Hayyam, Hafız gibi üstatların yazılarını okuyarak başlayan farkındalığı ve içsel yolculuğu 1990 yıllarının başında Luise Hay, Wayne Dyer kitapları ve Landmark Education eğitimleri ile tohum atmaya ve çiçek açmaya başladı.

2004 Yılında Amsterdam’da Byron Katie ile tanışması sonucu The Work metoduna âşık oldu. 2005 de başlayan The Work eğitiminden sonra 2011 yılında Uluslararası Sertifikalı The Work Kolaylaştırıcısı oldu. 2019 yılında kendisi gibi Sertifikalı The Work Kolaylaştırıcısı olan eşi Metin Karakaş ile Farkındalık, Meditasyon ve Kabul Atölyesi FMK Bilgelik Atölyesini kurdu. 2019 yılının başından beri FMK Bilgelik Atölyesinde eğitmenlik yapmakta, kurumsal ve özel seminerler vermekte, online workshoplar düzenlemekte, kurslar tasarlamakta ve kitaplar yazmaktadır.

Özel hayatına gelince Kastamonu doğumlu olan Feza, gençlik yıllarını, lise eğitimini ve yüksek okul eğitiminin ilk yıllarını Ankara’da geçirdi. 1979 yılında evlenerek eşi ile birlikte ABD’ye taşındı. Houston Üniversitesi İşletme Fakültesi Maliye bölümünü bitirdi. Western Connecticut Üniversitesi Psikoloji, Connecticut Üniversitesi Sosyal Hizmetler Master eğitimine katıldı. Eşinin işi gereği Orta Doğu, Güney Amerika ve Avrupa’da uzun seneler yaşadı. İki çocuk annesi ve 5 torun sahibi olan Feza şu anda hem Türkiye’de hem de ABD’de ikamet etmektedir. Ayrıca e-ticaret ile uğraşmakta ve ABD’ye ev tekstili ihracatı yapmaktadır.

Çocukluğundan beri özgür olmayı seven Feza için farkındalık ve gerçek benliğini yaşamak önemli. Byron Katie’nin The Work metodu olan düşünce sorgulamasını kullanarak ulaştığı farkındalığı paylaşmak en sevdiği hizmetlerden biri.

Özünüzden uzaklaştıran ve acı, keder veren hikayelerinizi fark etmeniz, onları sorgulayarak özünüze yakın olabilmeniz için destek vermek onu kendine yaklaştırıyor ve bu işi gönülden çok severek yapıyor.

Sevginin sevgi ile buluştuğu alana sizleri kalbinize davet ediyor.